تاريخ : | | نویسنده : aalekasa

رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور گفت: طي بخشنامه‌اي به مساجد كشور اعلام شده كه هرگونه قمه‌زني و برهنگي در مساجد و استفاده از مداحاني كه با شيوه نامتعارف و بدون منبع ذكر مصيبت مي‌كنند، ممنوع است.

حجت‌الاسلام حسين ابراهيمي، رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، با اشاره به نزديكي ماه محرم اظهار داشت: بخشنامه‌اي را به مساجد كل كشور ارسال كرده و تذكراتي را در خصوص ماه محرم ارائه كرده‌ايم.

وي افزود: طبق اين بخشنامه ورود تمامي مداحاني كه سابقه استفاده از سبك‌هاي نامناسب را براي مداحي داشته و سرودهاي غيرشايسته در وصف اهل بيت خوانده‌ بودند به مساجد ممنوع شده است.

ابراهيمي در پاسخ به اين سؤال كه آيا اين بخش‌ها شامل هيئات مي‌شود يا نه، اظهار كرد: هيئاتي كه در داخل مساجد مراسم دارند، بايد از اين بخشنامه تبعيت كنند اما هيئت‌هايي كه بيرون از مساجد اقامه عزا مي‌كنند زير نظر مركز رسيدگي به امور مساجد نيستند و بايد سازمان تبليغات در مورد آنها اعلام نظر كند.

رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور در پاسخ به سؤالي در خصوص برهنه شدن برخي عزاداران هنگام سينه‌زني گفت: انجام اين كار مثل قمه‌زني در مساجد غيرقانوني است و موجب وهن دين مي‌شود؛ اگر گزارشي به مركز رسيدگي به امور مساجد برسد، قطعا با آن برخورد خواهيم كرد.

ابراهيمي همچنين در خصوص نصب شمايل برخي از ائمه اطهار در مساجد گفت: به هيئت امناي مساجد نسبت به نصب هر گونه شمايل ائمه اطهار (ع) تذكر داده و تأكيد كرده‌ايم كه اجازه ندهند تا شمايل ائمه در مساجد نصب شود.

وي همچنين تأكيد كرد:‌ در آخرين بخشنامه مركز رسيدگي به مساجد به هيئت امناي مساجد كشور اعلام شده است كه بيشترين همكاري را با جوانان بسيجي انجام دهند.

رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور در پاسخ به سؤال ديگري در مورد تحريف واقعه عاشورا از سوي برخي مداحان گفت: تمامي مداحاني كه در مساجد ذكر مصيبت مي‌كنند بايد حتي‌الامكان مقتل بخوانند و در صورت روضه‌خواني منابع آن را به هيئت امناي مساجد ارائه كنند.

ابراهيمي در پاسخ به سؤال ديگر خبرنگار فارس مبني بر اينكه آيا توصيه‌اي به سخنران‌هاي ماه محرم امسال داريد يا نه، ‌گفت: به همه مساجد اعلام كرده‌ايم كه ائمه جماعات و سخنران‌هاي ويژه ماه محرم بايد از كتاب «حماسه حسيني» شهيد مطهري براي سخنراني استفاده كنند. البته مداحان نيز بايد اين كتاب را مطالعه كنند.

وي در پايان به فتنه 88 اشاره و تصريح كرد: در بخشنامه اخير كه به مساجد ابلاغ شده، تأكيد شده است كه سخنران‌هاي ويژه ماه محرم براي عزاداران ابعاد فتنه 88 را تبيين كرده و در خصوص جنگ نرم دشمن مردم را آگاه كنند.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.