تاريخ : | | نویسنده : aalekasa
یک رسانه عراقی از وجود سناریوی جدید برای حل بحران تشکیل دولت جدید پرده برداشت که با چراغ سبز کشورهای عربی و منطقه ای و بین المللی روبرو شده و بر اساس آن، ریاست جمهوری سهم العراقیه، نخست وزیری برای ائتلاف ملی و پارلمان برای کردها خواهد بود.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری نهرین، با وجود مذاکرات و رایزنی های مختلف میان گروههای سیاسی و دست نیافتن آنها به راه حلهای مشخص درباره تشکیل دولت جدید و با وجود گذشت بیش از شش ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی، منابعی که ارتباط نزدیکی با رایزنی های گروههای سیاسی دارند از وجود سناریوی جدیدی بری حل بحران پرده برداشتند که با تایید گسترده در سطح داخلی و خارجی همراه است.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت : این سناریو در سطح منطقه ای و عربی و بین المللی مقبولیت دارد و فهرست العراقیه هم با آن موافق است و بر حمایت از عادل عبدالمهدی نامزد ائتلاف ملی برای تصدی نخست وزیری به دور از اتحاد ملی با اعتراف به حق قانونی و انتخاباتی العراقیه و نادیده نگرفتن اهمیت و وزن ائتلاف دولت قانون استوار است.

این سناریو در برگیرنده دستیابی العراقیه به پست ریاست جمهوری در برابر واگذاری پست نخست وزیری به ائتلاف ملی و ریاست پارلمان به ائتلاف کردستان عراق است.

بر اساس این سناریوی جدید یکی از معاونان رئیس جمهوری عضو ائتلاف دولت قانون خواهد بود و نخست وزیری هم سه معاون از العراقیه، دولت قانون و ائتلاف کردستان عراق خواهد داشت.

این منبع درباره وزارتخانه های کلیدی اعلام کرد وزارتخانه های دفاع و کشور به افراد مستقل واگذار می شود به طوری که ائتلاف ملی وزیر دفاع و العراقیه وزیر کشور را معرفی می کند و وزارت امور خارجه هم سهم العراقیه خواهد بود و ائتلاف ملی هم وزارت دارایی و ائتلاف کردستان عراق هم وزارت نفت را به خود اختصاص خواهند داد.

بر اساس این پیشنهاد، العراقیه در برابر کوتاه آمدن از پست نخست وزیری به 9 وزارتخانه در دولت جدید دست می یابد، اما دیگر وزارتخانه ها به این ترتیب، 7 وزارتخانه به دولت قانون، 4 وزارتخانه به ائتلاف ملی، 4 وزارتخانه به ائتلاف کردستان عراق، 2 وزارتخانه به جبهه التوافق اختصاص می یابد و گروه وحدت عراق، حزب کمونیست، مسیحیان، ایزیدیین هر کدام یک وزارتخانه در اختیار خواهند گرفت و دو وزارتخانه هم به مستقل ها واگذار خواهد شد.

این منبع افزود : قرار است این سناریوی جدید در دور جدی مذاکرات میان العراقیه و ائتلاف ملی مطرح شود و در ادامه به اطلاع گروههای دیگر هم رسانده شود.
 
العراقیه که پیشتر تهدید به خروج از روند سیاسی کرده بود، ازسرگیری مذاکرات با ائتلاف ملی را اعلام کرد.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.