آیت الله سبحانی گفت: مطابق روایت نبوی، هرکس با علی دشمنی کند با پیامبر (ص) دشمنی کرده و کسی که با پیامبر دشمنی کند با خدا دشمنی کرده است که این مطلب نشان می دهد مهمترین شرط اصحاب الجنه، ولایت علی(ع) است.

ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سبحانی، در ادامه درس تفسیر سوره حشر اظهار داشت: آیه 20 این سوره دو طایفه «اصحاب النار» و «اصحاب الجنه» را رو در روی همدیگر کرده و می فرماید این دو طایفه با هم برابر نیستند.

وی افزود: «اصحاب النار» کسانی هستند که اهل آتش اند و «اصحاب الجنه» کسانی هستند که اصحاب بهشت و اهل سعادت و خوشبختی هستند.

معظم له ادامه داد: کسانی که اهل آتش هستند، خاسر و زیان کار و بدبخت هستند.
آیت الله سبحانی گفت: گاهی قرآن برخی مسائل روشن را تذکر می دهد به عنوان مثال همگان می دانند که اصحاب الجنه بر اصحاب النار برتری دارند ولی قرآن برای تنبه، این تذکر ات روشن را می دهد.

وی در خصوص ویژگی افراد در قیامت تصریح کرد: «اصحاب الجنه» در نعمت و راحتی هستند و «اصحاب النار»در آتش و عذاب به سر می برند و باطن این آیات مفاهیم حکیمانه ای دارد که باید در ان تعقل کرد.

معظم له بیان داشت: کفر، ظلمت قلب است و ایمان، روشنایی روح ،بنابراین مومن بینش و بصیرت خوبی دارد ولی کافر بینش صحیحی از دنیا ندارد و مانند کوری هستند که چیزی را نمی بینند.
وی عنوان کرد: اصحاب الجنه مومنینی هستند که ندای پیامبر را لبیک گفتند و اصحاب النار همان کفار و یهودیان بنی نضیر و منافقین هستند.

آیت الله سبحانی در تفسیر آیه 21 سوره حشر اظهار داشت: اگر قرآن بر کوهی نازل شود از روی خشوع و خوف الهی از هم می شکافد و در هم می ریزد.

وی بیان داشت: اگر کوه دارای عقل و شعور بود و بینش انسان را داشت و قرآن بر آن نازل می شد خشوع می کرد و در هم می ریخت ولی انسان که دارای عقل است با اینکه قرآن برای او نازل شده ولی باز خشوع نمی کند و جهل می ورزد.

معظم له تصریح کرد: انسان جاهل با اینکه شعور و عقل دارد ولی در برابر قرآن جمود می روزد و ایمان نمی آورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر موجودی به اندازه خود درک و شعوری دارد و به اندازه خود خداوند را ذکر می کندو می گویند« سبوح قدوس رب الملائکه والروح».


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.